20 Eylül 2008

İnci Kolye ve Küpeİnci Kolye ve Küpeyi ara malzeme ile tasarladık

18 Eylül 2008

Yeşil


Yol kenarında rastladım ona.... Yeşil yeşil nedir bu acaba......


Firuze Kolye

Firuze Kolye 46 cm

25 YTL


16 Eylül 2008

Kırmızı Taşlı Kolye


Kırmızı Taşlı Kolye


14 Eylül 2008

Mor

Ziyarete gittiğim yakınımın bahçesinden çektim.......adını sordum herhalde :) sorup sormadığımı da hatırlamıyorum .... öğrenirsem yazarım... Siz biliyormusunuz?

Mavi Taşlı Künye

Maalesef Taşın adını bilmiyorum :(

10 TLAkik ve İnci bileklik

Ufak Boy İnci İle Akik Taşı Künye

12 TL

11 Eylül 2008

Akik Taşının Fiziksel Etkileri

Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir.

Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.


Kırmızımsı turuncu renkteki akikler (Carnelian) fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir. Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir.

Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır.


Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.

Mavi dantelli akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir.

Yosun akik, insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur.


8 Eylül 2008

İnci ve Ametist Taşından Üçlü Takım


İnci ve Ametist Taşından

Üçlü Takım 25Ytl